15 اسفند 1396

برگزاری جشنواره دستهای کوچک اندیشه های بزرگ در دبستان دخترانه حضرت مجتبی(ع)

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

برگزاری جشنواره دستهای کوچک اندیشه های بزرگ در دبستان دخترانه حضرت مجتبی(ع)

کودکان، تخیلات، ایده‌ها و افکار خود را با به کار گرفتن روش‌های گوناگون و خاص خود بیان می‌کنند. آنها نقاشی، می‌کشند داستان می‌نویسند، نقش بازی می‌کنند، یک قطعه موسیقی می‌سازند، کاردستی درست می‌کنند، و یا مسأله حل می‌کند. کودکان برای ارائه‌ کارهای خلاقانه خود نیازمند ایده و اطلاعات خاص‌اند که با ترکیب کردن آنها بتوانند قوه ابتکار و نوآوری‌شان را نمایش دهند. کتاب، بازی‌های گوناگون، لوازم و مواداولیه خام، نوارهای موسیقی عروسک‌های نمایشی و... همگی می‌توانند انگیزه و عاملی برای احیا و بروز خلاقیت هنری ـ علمی بچه‌ها باشند. 
اسباب بازی‌ها و وسایلی که ساخته فکر بزرگسالانند، هیچگاه نمی‌تواند خلاقیت کودک را برانگیزند. 
تجاربی که کودکان در سال‌های اولیه رشدشان از محیط کسب می‌کنند، اندوخته‌ای برای تفکر خلاقانه آنان به حساب می‌آید، هر قدر این دانسته‌ها و اطلاعات بیشتر و متنوع‌تر باشد، پیش‌ زمینه بهتری برای پرورش و بروز خلاقیت در خود ذخیره خواهند کرد. 
برای خلاق بودن نیازی به داشتن هوش و ذکاوت بالا نیست. به عبارت دیگر، یک فرد خلاق الزاما فردی باهوش نیست، بلکه تنها با استفاده از تجربه، آزمایش و البته کنجکاوی و بررسی درباره پدیده‌های محیطی‌اش قوه خلاقیت و ابتکار خود را متجلی می‌سازد. 
خلاق بودن به معنای ایجاد تغییراتی در محیط برای کشف ناشناخته‌ها و روابط جدید است. کودکان ذاتاً خلاق‌اند، به شرط آنکه بتوانیم شرایط و موقعیتی برایشان فراهم آوریم که سرشار از ایده‌ها و ابتکارات جالب باشد و آن‌ها بتوانند بدان وسیله استعدادها و مهارت‌های ناشکفته خود را شکوفا سازند و فرصتی برای رشد و پرورش نیروی خلاقانه‌شان پیدا کنند.  
جشنواره "دست‌های کوچک، اندیشه‌ های بزرگ" دانش آموزان  دبستان دخترانه حضرت مجتبی(ع) برگزارشد. دراین جشنواره  دانش آموزان درقالب کارگاه آموزشی  دست ساخته ها و خلاقیت های ابتکاری را به نمایش گذاشتند. همچنین  "جشنواره تغذیه سالم " با هدف ترویج تغذیه سالم و خودداری از استفاده بی رویه از فست فودها وغذاهای ناسالم دراین آموزشگاه برگزارگردید.
گفتنی است در این جشنواره، کاردستی های کودکان که با خلاقیت خود، طراحی کرده اند، در معرض دید علاقه مندان قرار گرفت. هم چنین از فاطمه زارع ارنانی دانش آموز پایه ششم به دلیل آثار هنری زیبا به ویژه تابلو های رنگ روغن که در نمایشگاه قرار داده بود تقدیر و تشکر به عمل آمد.
جعفری مدیر دبستان تشویق دانش آموزان ،بالابردن توان خلاقیت و نوآوری و خودباوری در دانش آموزان را هدف برگزاری این نمایشگاه اعلام کرد.
جعفری افزود: در کنار مواد غذایی ابتکارات و خلاقیت دانش آموزان شامل انواع بافتنی ها؛ عروسک سازی؛ کار با گل ؛کار با دوریختنی ها  ونقاشی دانش آموزان که در طول سال تهیه شده نیز به نمایش گذاشته شد.
در این جشنواره 523 دانش‌آموز دبستان دخترانه حضرت مجتبی(ع) با راهنمایی مربیان خود به ساخت کاردستی‌های مختلف متناسب با عید نوروز، سبک زندگی ایرانی، تغذیه مناسب و ... پرداختند. شایان ذکر است مدیران مجتمع سلطانزاده، خسروی، عابدینی و تعدادی از اولیا دانش آموزان از این جشنواره بازدید نمودند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

تعداد مشاهده (335)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "برگزاری جشنواره دستهای کوچک اندیشه های بزرگ در دبستان دخترانه حضرت مجتبی(ع)"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

 
نقشه سایت