28 دی 1398

گزارشی از آزمایشگاه مجتمع آموزشی حضرت مجتبی(ع)

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: دبیرستان دخترانه دوره دوم حضرت مجتبی(ع)   /  رتبه دهید:

گزارشی از آزمایشگاه مجتمع آموزشی حضرت مجتبی(ع)

به مناسبت بزرگداشت روز آزمایشگاه با هماهنگی «خالقی» مسئول آزمایشگاه، دانش‌آموزان دبیرستان دوره دوم دخترانه حضرت مجتبی(ع) در آزمایشگاه زمان پر تجربه‌ای را گذراندند.
با توجه به اینکه مجتمع آموزشی حضرت مجتبی(ع) مجهز به آزمایشگاه مرکزی می‌باشد و در زمینه فعالیت‌های آزمایشگاهی در دروس مربوطه فعال می‌باشد محیط آزمایشگاه از نظر تدریس به سه بخش تقسیم می‌شود:
1-آزمایشگاه شیمی 2-آزمایشگاه زیست‌شناسی 3-آزمایشگاه فیزیک. 
در هریک از آزمایشگاه‌ها نکات ایمنی به صورت استاندارد رعایت شده است. محیط آزمایشگاه شیمی مجهز به هود و دستگاه تهویه می‌باشد. میز کار دبیر و دانش‌آموزان از جنس نسوز است. همچنین کپسول آتش‌نشانی دستی در هر سه محیط آزمایشگاه موجود است که سالیانه تعویض می‌شود. پوسترهای آموزشی در هر آزمایشگاه نصب است. 
در آزمایشگاه زیست‌شناسی پوسترهای آموزشی از تمام دستگاه بدن، مولاژهای به روز، میکروسکوپ‌های نوری و امکانات تشریح موجود می‌باشد. وسایل آزمایشگاه در کمدهای مربوطه چیده شده و مواد هم‌گروه در یک قفسه کمد در کنار هم قرار دارند. در هر کمد نام مواد نوشته شده تاپیدا کردن آن راحتر باشد. 
پوسترهای ایمنی و رعایت نکات ایمنی و بهداشت به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود تا برحسب برچسب روی مواد، دانش‌آموزان خطرات احتمالی مواد را بشناسند. همچنین راه‌های مقابله با خطرات احتمالی ناشی از مواد شیمیایی یا آتش‌سوزی به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود. 
بهداشت محیط کار آزمایشگاه هر روز قبل و بعد از انجام آزمایشات رعایت می‌شود. محل جعبه کمک‌های اولیه به دانش‌آموزان معرفی می‌شود تا در مواقع لازم از آن استفاده گردد. ضمناً از روپوش، دستکش و ماسک برای آزمایشات استفاده می‌شود.
 
 
 
 
 
 
 

تعداد مشاهده (35)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "گزارشی از آزمایشگاه مجتمع آموزشی حضرت مجتبی(ع)"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

 
نقشه سایت