24 آذر 1397

برگزاری مانور زلزله در دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)   /  رتبه دهید:

برگزاری مانور زلزله در دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)

مانور مجموعه ای است از راهکارهای مناسب که قبل از وقوع زلزله به منظور بالا بردن سطح آگاهی و آموزش مهارت های عملی با تعمیم به کل جامعه طراحی شده است. دانش‌آموزان، چه در محیط مدرسه و چه در محیط منزل از جمله گروههای جامعه هستند که همواره در معرض خطرات ناشی از زلزله قرار دارند.
در روز دوشنبه مورخ 5/9/97 جلسه شورای مدرسه توسط سیلانیان مدیر دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع) تشکیل شد که هدف آن توجیه همکاران و معاونین پیرامون برگزاری بیستمین مانور زلزله در مدرسه و هماهنگی و همکاری کلیه کادر آموزشگاه جهت اجرای بهتر و بیان نقش مشاور در توجیه دانش‌آموزان در زمینه مسائل روحی و روانی و همچنین نقش مربی بهداشت آموزشگاه در اجرای دقیق مانور بود.
مدیر آموزشگاه یک روز قبل از برگزاری مراسم در صبحگاه پیرامون اینکه کشور ما یکی ازکشورهای حادثه خیز جهان است و هرساله با بلاهای طبیعی مواجه هستیم. بنابراین لازم است همه دانش‌آموزان چگونگی مواجهه با حوادث را بدانند و با حفظ آرامش و تسلط بر خود بتوانند در هنگام بروز زلزله خوب تصمیم بگیرند. همچنین در تابلو اعلانات با نصب پوستر در رابطه با شناخت مکانهای امن در مدرسه، خانه، آپارتمان و خیابان و چگونگی پناه گیری درهنگام بروز زلزله اطلاع رسانی گردید.
در پایان اجرای همزمان مانور راس ساعت 10صبح روز چهارشنبه با مشارکت کلیه معاونین، معلمان، مشاور و مربی یهداشت آموزشگاه مانور زلزله انجام گردید و دانش‌آموزان با اطلاعات از قبل آموزش داده شده در کلاس، راهروها و حیاط مدرسه در مکانهای امن از قبیل پناه گرفتن در زیر میزها و مکانهای امن کلاس و دوری از مکانهای پرخطر مانند کنار پنجره ها مانور زلزله را به خوبی برگزار کردند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

تعداد مشاهده (86)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "برگزاری مانور زلزله در دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

 
نقشه سایت