3 دی 1397

برگزاری جلسه شورای دبیران در دبیرستان پسرانه دوره دوم حضرت مجتبی(ع)

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: دبیرستان پسرانه دوره دوم حضرت مجتبی(ع)   /  رتبه دهید:

برگزاری جلسه شورای دبیران در دبیرستان پسرانه دوره دوم حضرت مجتبی(ع)

جلسه شورای دبیران دبیرستان پسرانه دوره دوم حضرت مجتبی(ع) راس ساعت 18 روز سه شنبه 29/8/97 در سالن آموزشگاه و با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید آغاز گردید.
در این جلسه ابتدا مدیریت آموزشگاه ضمن خیر مقدم و تشکر از حیان، یکی از اعضای شورای راهبردی و نیز حضور به موقع همکاران نکاتی را بیان نمودند. استفاده و قدردانی از زمان در زندگی و کار به عنوان عنصر برگشت ناپذیر، توجه به مسائل اخلاقی، توجه به دانش‌آموزان خاص، رسیدگی و توجه به وضعیت رتبه های درسی، توجه به آزمونهای مستمر کتبی و شفاهی، عدم اجازه جهت ورود به کلاس بعد از حضور دبیران و استفاده از آزمایشگاه از جمله نکات و تذکرات وی بود.
در ادامه جلسه تعدادی ازهمکاران راهکارهای مختلف و نظرات آموزشی-تربیتی را بیان نمودند که به شرح ذیل می باشد:
توجه به دفترچه های مطالعاتی، توجه به همه ی دانش آموزان، پرسش و پاسخ و تکرار درسی، مستندسازی نمرات، تشکیل کلاسهای تقویتی، توجه به آموزه های زندگی و آداب معاشرت، آموزش روش مطالعه، آغاز هرکلاس با یک نکته تربیتی، توجه به مسائل ورزشی، استفاده از اصل تشویق، شخصیت بخشیدن به دانش‌آموزان، توجه بیشتر به درس ادبیات و روخوانی، آزمون خانگی، پاسخ به سوالات عقیدتی و احکام دانش‌آموزان، عدم صرفا نگاه امتیاز و نمره به درس دینی، اختصاص چند نمره از درس دینی به فعالیتهای عملی مانند نماز و فعالیتهای پرورشی، مستندسازی فعالیتهای مختلف جهت پاسخگویی احتمالی، از جمله موارد مورد نظر همکاران بود.
در پایان حیان با استناد به سند تحول بنیادین از اسناد شش گانه آن به ویژه توجه به نیروی انسانی کارآمد و علاقمند به کار معلمی اشاره و با ذکر مقایسه تفاوت معلمان در بعضی از کشورهای پیشرفته عامل اصلی موفقیت در کشور ما را در آینده منوط به توجه بیشتر و بهتر به این ارگان به ویژه نیروی انسانی دانست. جلسه ساعت 20:30 پایان یافت.
 
 
 
 
 
 

تعداد مشاهده (91)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "برگزاری جلسه شورای دبیران در دبیرستان پسرانه دوره دوم حضرت مجتبی(ع)"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

 
نقشه سایت