6 دی 1397

بازدید از پارک ترافیک در دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)   /  رتبه دهید:

بازدید از پارک ترافیک در دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)

آموزش فرهنگ ترافیک از سنین کودکی، پشتوانۀ محکمی برای اجرای صحیح قوانین و حصول نتایج قابل قبول در دوران بزرگسالی خواهد بود.
پارک ترافیک که در اصل تجسم واقعیت است، در کنار آموزش، بر بعد تفریح و سرگرمی نیز تمرکز کرده است. به عبارتی، اگر با دانش‌آموز در خارج از چهارچوب مدرسه به ‌صورت آموزش کلاسیک مدرسه‌اش رفتار شود، از یادگیری کناره می‌گیرد.
در رابطه با آشنایی دانش‌آموزان با قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی اقدامات زیر برای دانش‌آموزان مقطع آمادگی انجام پذیرفت:
ابتدا برنامه ریزی جهت فراهم نمودن سرویس ایاب و ذهاب دانش‌آموزان صورت گرفت. سپس دانش‌آموزان به مدرسه ترافیک جهت آشنایی با کار پلیس و علائم راهنمایی و رانندگی رفتند.
در محل پارک ترافیک توسط پلیس، دانش‌آموزان با پل هوایی و عبور از آن برای رفتن به سمت دیگر خیابان، با چراغ راهنما، چهارراه و نحوه ی عبور از آن در هنگامی که چراغ راهنما سبز باشد و فرق کوچه و خیابان آشنا شدند و اینکه آموختند چه موقع می توان از خیابان عبور کرد و در ادامه چگونگی نشستن در ماشین را آموزش دیدند و در مورد بستن کمربند ایمنی، نقش کمربند در حفظ جان مسافران، به دانش‌آموزان توضیحات لازم داده شد.
سپس دانش‌آموزان برای آموزش عملی به محل های پل هوایی، زیرگذر، چهارراه، برده شدند و عبور از آن را تمرین نمودند.
در پایان سوالاتی از دانش‌آموزان پرسیده شد و دانش‌آموزانی که جواب صحیح داده بودند جوایزی دریافت نمودند.
 
 
 
 
 
 
 
 

تعداد مشاهده (79)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "بازدید از پارک ترافیک در دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

 
نقشه سایت