16 دی 1397

راههای مبارزه با استرس در دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)   /  رتبه دهید:
1

راههای مبارزه با استرس در دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)

در جامعه مدرن امروزی استرس به امری شایع میان تمام افراد تبدیل شده است. به طوریکه نه تنها بزرگسالان از این موضوع رنج می برند، بلکه استرس در بین نوجوانان و کودکان نیز شایع است.
جهت آشنایی دانش‌آموزان با استرس و راههای مقابله با آن دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع) از شهری کارشناس روانشناسی، در روز دوشنبه مورخ 26/9/97 دعوت به عمل آورد. شهری در سالن نمازخانه دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع) حضور یافت و با دانش‌آموزان پایه ششم در رابطه با عوامل ایجادکننده و تقویت کننده استرس و راهکارهای مبارزه با آن صحبت کرد . وی در زمینه شناخت غذاهایی که باعث تشدید استرس می باشد، مطالبی بیان نمود و دانش‌آموزان را با نوشیدنی ها و غذاهای افزایش دهنده استرس آشنا نمود و از آنها خواست یا مصرف نکنند یا حداکثر ماهی یک بار، مانند کاکائو، قهوه، شکلات و نوشابه های گازدار و ...
شهری در رابطه با راههای پیشگیری از استرس نکات ارزنده ای را بیان نمود و از آنها خواست در هنگام استرس، نفس عمیق بکشند که روش این عمل را با دانش‌آموزان تمرین کرد: کشیدن نفس عمیق از راه بینی به مدت 5 ثانیه و بازدم از راه دهان.
وی تاکید کرد: ورزش و داشتن تحرک نیز یکی دیگر از راههای جلوگیری از استرس می باشد. زیرا بی تحرکی باعث افزایش استرس می شود، همچنین به موقع خوابیدن و داشتن خواب کافی نیز از عوامل از بین برنده استرس است. داشتن افکار مثبت نیز می تواند باعث کاهش استرس شود.
در پایان مدیر دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع) پس از صحبت با دانش‌آموزان در رابطه با درس خواندن و رعایت اخلاق و آداب اسلامی و همچنین در زمینه نقش آنها در الگو پذیری بقیه دانش‌آموزان، مطالبی بیان نمود و ضمن تشکر از دانش‌آموزان منظم آنها را در همکاری و ایجاد نظم و انضباط بیشتر با مدرسه ترغیب و تشویق نمود.
 
 
 
 
 
 
 
 

تعداد مشاهده (83)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "راههای مبارزه با استرس در دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع) "


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

 
نقشه سایت