چاپ خبر
مجتمع آموزشی حضرت مجتبی(ع) چهارشنبه, ۱۶ آبان ۱۳۹۷
برگزاری پرشور نماز جماعت در دبستان دخترانه حضرت مجتبی(ع)
دانش‌آموزان دبستان دخترانه حضرت مجتبی(ع) در زنگ های تفریح نشاط جلوس در پیشگاه پروردگار متعال را بر سایر تفریحات بر می گزینند و در صفوفی به هم پیوسته نماز به پا می دارند. 
براساس راهکار سند تحول بنیادین و در راستای تقویت گرایش مذهبی دانش‌آموزان وتوسعه فرهنگ اقامه نماز و اهتمام به برپایی نماز جماعت در مدرسه و با عنایت به آثار فردی و اجتماعی نماز جماعت و نقش سازنده‌ی آن در تربیت دینی دانش‌آموزان یکی از سرفصل های مهم پرورشی آموزش و اقامه نماز است.
بدین منظور با شروع سال تحصیلی، این فریضه ی الهی در دبستان دخترانه حضرت مجتبی(ع) از آغازین روزهای مهر برگزار گردید. دانش‌آموزان در زنگ های تفریح نشاط جلوس در پیشگاه پروردگار متعال را بر سایر تفریحات بر می گزینند و در صفوفی به هم پیوسته نماز به پا می دارند. معاون پرورشی با همراهی امام جماعت طی چندین جلسه مراحل انجام وضو و نماز رابه صورت کلاس به کلاس به دانش‌آموزان آموزش می دهد و در نهایت عزیزان در حیاط مدرسه بصورت عملی شیوه صحیح وضو گرفتن را یاد می گیرند و پاک و مطهر آماده‌ی نماز خواندن می شوند. آنان با شنیدن نوای خوش اذان راهی نمازخانه می شوند و درس بندگی می آموزند. جذاب نمودن محیط نمازخانه و پذیرایی و انجام مسابقه و اهداء جایزه از دیگر راهکارهای مفید است. امید اینکه ثمرات سازنده‌ی آن همراه همیشگی دلهای حق جوی کودکان مهربانمان باشد.
 
 
 
 
انتهای پیام/.