چاپ خبر
مجتمع آموزشی حضرت مجتبی(ع) یکشنبه, ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
خلاقیت دانش‌آموزان پایه سوم دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع) در روز طبیعت
معلم باید امکانات تجلی اندیشه خلاق را فراهم آورد و دانش‌آموزان به تدریج مفاهیم اساسی علوم مختلف را بیاموزند تا با مسایل زندگی، خلاقانه برخورد کنند و جهان اطراف خویش را در جهت مطلوب تغییر دهند.
خلاقیت یکی از عالی‌ترین و پیچیده‌ترین فعالیت ذهن آدمی است که تعلیم و تربیت باید به آن توجه کند. معلم باید امکانات تجلی اندیشه خلاق را فراهم آورد و دانش‌آموزان به تدریج مفاهیم اساسی علوم مختلف را بیاموزند تا با مسایل زندگی، خلاقانه برخورد کنند و جهان اطراف خویش را در جهت مطلوب تغییر دهند.
دانش‌آموزان کلاس «سوم1» دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع) با راهنمایی «رضوی» معلم خود در روز سیزده بدر که به علت ویروس کرونا مجبور بودند در خانه بمانند و نمی‌توانستند به طبیعت بروند، برای سرگرمی و تحقیق، طبیعت را به خانه آوردند. همچنین دانش‌آموزان بعد از مطالعه فصل 11 کتاب علوم، با انواع برگ‌ها (برگ‌های باریک و نواری، پهن و سوزنی شکل) تصاویر جالب و خلاقانه‌ای نقاشی و کاردستی‌های زیبایی را در فضای مجازی برای معلم خود ارسال کردند. البته دانش‌آموزان عزیز جهت تحقیق، پژوهش و یادگیری درس علوم از برگ گیاهان استفاده کردند وگرنه به درستی می‌دانند که نباید بی‌دلیل برگ را از درخت جدا کرد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/.