چاپ خبر
مجتمع آموزشی حضرت مجتبی(ع) پنج‌شنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۷
بازدید از موزه سلامت توسط دانش آموزان دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)
جهت آشنایی دانش‌آموزان با مضرات و عواقب اعتیاد به مواد مخدر و مسائل بهداشتی و رعایت نکات ایمنی و مراقبت از خود دانش‌آموزان پایه پنجم دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع) به موزه سلامت برده شدند.
استعمال دخانیات و مضرات آن بر هیچ کس پوشیده نیست. تنها سرطان ریه یا بیماریهاي قلبی پیامدهاي استعمال دخانیات نیست بلکه مجموعه ای از مسایل و مشکلات بهداشتی در ارتباط با مصرف مواد دخانی وجود دارد که میتواند به لحاظ شرایط جسمانی و مقاومت ایمنی در افراد مصرف کننده بروز کند.
جهت آشنایی دانش‌آموزان با مضرات و عواقب اعتیاد به مواد مخدر و مسائل بهداشتی و رعایت نکات ایمنی و مراقبت از خود با برنامه ریزی و مساعدت سلطانزاده، مربی بهداشت دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع) و گرفتن نوبت جهت بازدید دانش‌آموزان، در روز یکشنبه مورخ 2/10/97 دانش‌آموزان پایه پنجم دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع) طی دو نوبت به موزه سلامت واقع در درمانگاه امام شهر برده شدند.
دانش‌آموزان همراه با معلمین و مربی بهداشت در ابتدای ورود به موزه به گروههای 20 نفره تقسیم شدند. یک گروه از آنها به اتاق نمایش جهت تماشای فیلم و خطرات اعتیاد و دخانیات رفتند. سپس کارشناس موزه سلامت در مورد مضرات قلیان، سیگار برای قلب، ریه، چشم، دندان و به طور کلی همه اعضای بدن انسان، توضیحات لازم را به دانش‌آموزان ارائه نمود که بسیار مفید و موثر بود.
در پایان با تجمع کلیه دانش‌آموزان پایه پنجم این آموزشگاه، دکتر مستقر در آنجا در مورد بیماری هپاتیت و انواع آن و راههای پیشگیری و انتقال آن برای دانش‌آموزان مطالب ارزنده ای بیان نمود که در پایان دانش‌آموزان با کوله باری از اطلاعات مفید به مدرسه بازگشتند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/.