چاپ خبر
مجتمع آموزشی حضرت مجتبی(ع) جمعه, ۰۲ خرداد ۱۳۹۹
تدریس فصل اندازه گیری کتاب ریاضی کلاس چهارم دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)
قبل از تعطیلات در «کلاس چهارم» دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)  آموزگار کلاس بعد از یادآوری گونیا و کاربرد آن و یادآوری انواع خط، تدریس فصل اندازه گیری کتاب ریاضی را با آیه‌ای از قرآن در رابطه با درس آغاز کرد.
همانگونه که خداوند تبارک و تعالی در سوره‌ی قمر آیه‌ی 49 فرمودند: انّا کلَّ شیءِخلقناهُ بقدرِ «قطعاً ما هر چیز را به اندازه و سنجیده آفریدیم.»
قبل از تعطیلات در «کلاس چهارم2» دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع) «اکبری» آموزگار این کلاس بعد از یادآوری گونیا و کاربرد آن و یادآوری انواع خط، تدریس فصل اندازه گیری کتاب ریاضی را با آیه‌ای از قرآن در رابطه با درس آغاز کرد، و بعد از معرفی زاویه و انواع زاویه‌ها دانش‌آموزان، با ابزار و وسایلی که در اختیار داشتند و با کمک معلم خود فعالیتهایی انجام دادند و حضوری فعال در امر تدریس داشتند.
آنها زاویه‌های مختلف را با هم پوشانی توسط طلق شفاف مقایسه کردند و با نحوه‌ی مقایسه کردن زاویه‌ها آشنا شدند. سپس به این موضوع پی بردند که اندازه‌ی زاویه یعنی کوچکی و بزرگی زاویه‌ها به طول ضلعها یا نیم خط‌ها بستگی ندارد، بلکه به باز و بسته شدن ضلعها یا باز و بسته شدن زاویه بستگی دارد.
در آخر کارهای عملی دانش‌آموزان در ایستگاه ریاضی نصب شد و موجب خوشحالی آنان شد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/.