26 آذر 1398

آشنایی دانش‌آموزان با دوران بلوغ در دبستان دخترانه حضرت مجتبی(ع)

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: دبستان دخترانه حضرت مجتبی(ع)   /  رتبه دهید:

آشنایی دانش‌آموزان با دوران بلوغ در دبستان دخترانه حضرت مجتبی(ع)

بلوغ مرحله‌ای بحرانی است که در گذر از این دوره، زیربنای زندگی بزرگسالی فرد پی‌ریزی می‌شود. در همه مناطق جهان، با در نظر گرفتن شرایط طبیعی و اجتماعی، دختران زودتر به بلوغ طبیعی می‌رسند، لذا بین دختران و پسران در آغاز بلوغ تفاوت چشمگیری به چشم می‌خورد. شناخت تغییرات جنسی، روحی و اجتماعی این برهه حساس از زندگی دختران حائز اهمیت است.
بدین منظور «شخص‌نیایی» مربی بهداشت از «جعفری» کارشناس مامایی دعوت به عمل آورد تا در دبستان دخترانه حضرت مجتبی(ع) حضور یابد. دانش‌آموزان در سالن سبز مجتمع آموزشی حضرت مجتبی(ع) حضور پیدا کردند و به صحبت‌های «جعفری» گوش فرا دادند. بخشی از سخنان این کارشناس بدین شرح است:
در طول زندگی یک فرد وقایعی رخ می‌دهد که از اهمیت خاصی برخوردار است و به عنوان نقطه عطفی در زندگی از آنها یاد می‌شود. بلوغ یکی از این وقایع است. بلوغ دوره‌ای مابین کودکی و بزرگسالی است که در این دوره تغییرات دینامیک در مغز و غدد بدن، باعث تغییرات جسمانی، روانی و رفتاری در فرد می‌شود. از آنجا که بهداشت بلوغ دختران نه تنها برای آنان و خانواده، بلکه برای کل جامعه و نسل آینده ضروری می‌باشد، بنابراین برای پیشگیری از مشکلات بلوغ و تأمین سلامت و آینده دختران به عنوان مادران فردا باید نیازهای این سن حیاتی و بحرانی را شناخته و خدمات ویژه‌ای را برای آنان در خانواده و جامعه تدارک دید
 
 
 

تعداد مشاهده (140)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "آشنایی دانش‌آموزان با دوران بلوغ در دبستان دخترانه حضرت مجتبی(ع)"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

 
نقشه سایت