حديث روز  
     
 
مجتمع در یک نگاه  
     
 
پیوندها  
     
 
ارتباط با ما  
 
     
 
تبریک تولد  
تبریک تولد
     
 
روزنگار مدارس  
     
 
ویژه های مجتمع و شرکت  
     
 
اطلاع رسانی  
حضور دانش‌آموزان پایه اول دبستان دخترانه حضرت مجتبی(ع) در نمایشگاه کتاب
نمایشگاه کتاب با هدف ارتقای سطح فرهنگی جامعه، ترویج فرهنگ مطالعه، کشف استعداد و علاقه‌مندی دانش‌آموزان برای مطالعه‌ی کتاب افتتاح می‌شود.

آموزش الگویابی ریاضی پایه چهارم دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)
در واقع دسته‌بندی‌های متفاوت باعث کشف الگوهای متفاوت می‌شود، به همین جهت دانش‌آموزان با حبوبات مختلفی که با خود به کلاس آورده بودند الگوهای متفاوتی را ساختند.

بهار از پشت پنجره هم پیداست
رفتن به دامان طبیعت در روز سیزده بدر رسمی کهن در میان ایرانیان به شمار می‌رود اما با شیوع ویروس کرونا، نوروز امسال رنگ دیگری به خود گرفته است و بسیاری مردم را به ماندن در خانه دعوت کردند.

خلاقیت دانش‌آموزان پایه سوم دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع) در روز طبیعت
معلم باید امکانات تجلی اندیشه خلاق را فراهم آورد و دانش‌آموزان به تدریج مفاهیم اساسی علوم مختلف را بیاموزند تا با مسایل زندگی، خلاقانه برخورد کنند و جهان اطراف خویش را در جهت مطلوب تغییر دهند.

آموزش ساخت مکعب در کلاس سوم دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)
آموزش ریاضی مبحث ساخت مکعب توسط معلم پایه «سوم» دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع) برای آشنایی دانش‌آموزان با خصوصیات و چگونگی ساخت مکعب صورت گرفت.
 

پویش نقاشی «ما کرونا را شکست می‌دهیم» توسط دانش‌آموزان پایه سوم دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)
گل پسرهای پایه سوم دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع) از طریق فضای مجازی و آموزش از راه دور با راهنمایی معلمان خود اقدام به کشیدن نقاشی با هدف مقابله با ویروس کرونا کردند.
 

فعالیت روز درختکاری توسط دانش‌آموزان دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)
روز درختکاری یکی از روزهای سال است که در آن مردم تشویق به کاشتن نهال می‌شوند. این روز معمولاً در روزهای پایانی زمستان یا روزهای نخست بهار است. در ایران، 15اسفند ماه هر سال، روز درختکاری نامگذاری شده است.
 

کنترل و بررسی اضطراب درونی دانش‌آموزان دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)
دلیل اصلی استرس و نگرانی همیشه مربوط به تنبلی یا درس نخواندن و نفهمیدن محتوای درس‌ها نیست بلکه این مهم نتیجه تاثیرات و تبعات دلهره و به هم ریختن روح و روان دانش‌آموزان است.

کارتهای تبریکی که در مدرسه جا ماند
دانش‌آموزان کلاس «سوم» دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع) با کمک معلم هنر کاردستی خیلی زیبایی را برای تشکر از پدرانشان آماده کرده بودند تا در روز ولادت حضرت علی(ع) به پدرانشان تقدیم نمایند.
 

حضور دانش‌آموزان دبیرستان دوره اول پسرانه حضرت مجتبی(ع) در مسابقات نجات تخم‌مرغ
جامعه نیاز به مشاغل مختلف در تمام سطوح و موقعیت‌ها دارد و از مفیدترین این وظیفه‌ها، مهندسی است. پس ضرورت دارد تا تعدادی از دانش‌آموزان ما در آینده در این پست مهم ایفای نقش نمایند.

آموزش ریاضی پایه چهارم مبحث الگویابی در دبستان دخترانه حضرت مجتبی(ع)
یادگیری و درک ریاضیات در هر پایه‌ای نیازمند درگیر شدن دانش‌آموزان با موضوع است و حضور فعال آنان را می‌طلبد و استفاده از روش‌های موثر در فعال نمودن دانش‌آموزان در فرآیند یادگیری را نیازمند است.
 

یک روز شاد و به یاد ماندنی ویژه پایه‌های دوم و سوم دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)
مربی بهداشت دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع) با همکاری معلمین مربوطه برای دانش‌آموزان پایه‌های دوم و سوم آموزشگاه یک روز شاد (بدون کیف و کتاب) به صورت اردوی درون مدرسه‌ای برگزار کرد.

جشنواره بادبادک‌ها به مناسبت روز هوای پاک ویژه نوگلان پیش‌دبستانی دخترانه حضرت مجتبی(ع) (جامانده از دی ماه)
هوای تازه و تمیز موجب تحریک مغز، افزایش کارایی، تحریک گردش خون و سوخت و ساز بدن می‌شود، تنفس هوای سالم برای کودکان و نوجوانان ضروری است.

آشنایی دانش‌آموزان با گروه‌های مواد غذایی در دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)
از آنجا که انجام فعالیت‌های عملی به دانش‌آموز کمک می‌کند تا مهارت‌های لازم برای دانشمند شدن را کسب کند و دانش‌آموزان را وادار می‌کند تا درباره‌ی اهداف فعالیت عملی فکر کنند.
 

برنامه صبحگاهی روزی با قرآن در دبیرستان دوره اول دخترانه حضرت مجتبی(ع)
مراسم صبحگاهی بانشاط و اجرای برنامه‌های متنوع در پرورش روحیه همکاری بین دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه دوره اول تاثیر دارد و نقطه آغاز شکوفا شدن آنها در وادی بلند سخن خواهد بود.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47  آرشیو خبر‌ها
     
 
سخن آغازین  
     
 
درباره مجتمع حضرت مجتبي(ع)  
شرکت تعاونی آموزشی فرهنگیان یزد مجتمع آموزشی حضرت مجتبی(ع) را در سال 1372 در زمینی به مساحت 16300 مترمربع دایر کرد و هم‌اکنون بیش از 1700 دانش‌آموز در پیش دبستانی تا دبیرستان، دخترانه و پسرانه در شش مدرسه در آن مشغول به تحصیل هستند و خوشبختانه سهامداران شرکت مالک این مجتمع آموزشی هستند و از محل خیریه یا وقف برای احداث آموزشگاه وجهی از دیگران دریافت نشده است. این شرکت افتخار دارد که با پول حلال 4600 سهامدار فرهنگی خود تاکنون سی برابر سرمایه اعضای خود را به آنان برگردانده است و دو مرتبه هم به عنوان تعاونی نمونه استان برگزیده شده است. تاکنون 7 نفر از وزرای دولت جمهوری اسلامی ایران و دیگر مقامات از شرکت فرهنگیان بازدید نموده‌اند و خشنودی خود را از وجود چنین مجموعه‌ای کتبا ابراز نموده‌اند. بیشتر بخوانید...
 
     
 
بازديد معاون وزير تعاون  
خدمت و تلاش در جهت رفاه مردم و توسعه کشور در همه امور ارزنده است
 
     
 
حضور استاندار يزد در مجتمع  
فرهنگیان استان پرچم‌داران مشارکت اجتماعی هستند

استاندار یزد
     
 
نقشه سایت