5 فروردین 1397

گزارش مدیرعامل مجتمع آموزشی حضرت مجتبی(ع) درشورای آموزش و پرورش استان یزد

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: مجتمع آموزشی حضرت مجتبی(ع) و شرکتهای فرهنگیان   /  رتبه دهید:

گزارش مدیرعامل مجتمع آموزشی حضرت مجتبی(ع) درشورای آموزش و پرورش استان یزد

یازدهمین نشست شورای آموزش‌ و پرورش استان با حضور استاندار یزد، امام‌ جمعه بافق، مدیر کل آموزش و پرورش استان، فرماندار بافق و جمعی از مسئولان استان و شهرستان در سالن اجلاس آیت‌ا... شیخ محمدتقی بافقی فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
رضا سلطان زاده مدیرعامل مجتمع آموزشی حضرت مجتبی(ع) گزارشی به شرح زیر ایراد نمود:
بسم الله الرحمان الرحیم
جناب آقای محمود زمانی قمی استاندار و ریاست محترم شورای آموزش و پرورش و حضار محترم با اجازه شما بزرگواران به استحضار می‌رساند در سال 1371 با پذیره‌نویسی سه هزار نفر از فرهنگیان استان و اعضای خانواده آنان و پرداخت جمعاً مبلغ یکصدوپنجاه میلیون تومان طی دو سال که هم‌اکنون به بیش از 4700 نفر افزایش یافته شرکت‌های مجتمع تولیدی، تعاونی آموزشی و تعاونی مسکن جامعه فرهنگیان یزد تاسیس و در زمینه‌های مختلف اقتصادی از جمله کشاورزی، سنگ‌بری، تولید آجر سفال فعالیت نموده است. تعاونی مسکن 949 واحد آپارتمان احداث و تحویل سهامداران نموده و در حال تکمیل 288 واحد دیگر برای فرهنگیان فاقد مسکن می‌‌باشد. در چندین نوبت تعاونی آموزشی و مسکن فرهنگیان یزد به عنوان تعاونی برتر استان معرفی گردیده است. شش نفر از وزرای محترم تعاون و آموزش‌وپرورش جمهوری اسلامی ایران در 8 نوبت از پروژه‌ها بازدید و طی مرقومه‌هایی عملکرد شرکت‌ها را ستوده‌اند. در حال حاضر در مجتمع آموزشی حضرت مجتبی(ع) بیش از 1650 دانش‌آموز با امکانات مناسب آموزشی، پرورشی، آزمایشگاهی و ورزشی و با استفاده از سالن بزرگ اجتماعات و نمازخانه و آمفی تئاتر که بدون کمک خیرین بر روی زمینی به مساحت 16300 متر مربع ساخته شده به تحصیل اشتغال دارند. 
اعضای هیات مدیره که اینجانب با افتخار به عنوان عضوی کوچک در آن مجموعه با آنان همکاری می‌نماید قداست فرهنگی را حفظ نموده و هیچ‌گاه به‌عنوان احداث نمازخانه، تعمیر و ساخت کلاس، تهیه وسایل و امکانات آموزشی، برگزاری مراسم افطاری و جشن و خرید هدیه برای روز معلم و امثال آن بیش از شهریه مصوب از اولیای دانش‌آموزان وجهی دریافت ننموده‌اند. به شکرانه تاسیس این مجتمع بزرگ هر سال بیش از ده درصد دانش‌آموزان از طرح «علوی» یعنی از تخفیف شهریه تا صد در صد استفاده می‌کنند و به بعضی از آنان کمک هزینه تحصیلی و گاه دانشگاهی پرداخت و برای حفظ کرامت انسان‌ها از چاپ عکس و نصب بنر و تهیه گزارش در این زمینه‌ها اکیداً خودداری می‌گردد. اعضای هیات مدیره تاکنون از میلیاردها تومان سودی که به سهامداران پرداخت گردیده حتی از درصد مشخص شده در قانون تجارت و تعاونی‌ها استفاده نکرده و هر سال معادل مبلغی کمتر از حق‌التدریس آن هم در ازای شرکت در جلسه، حق‌الزحمه دریافت می‌نمایند و بر همین اساس توانسته‌اند علاوه بر طرح «علوی» طرحی به نام طرح «معین» جدای از حساب و کتاب شرکت پایه‌گذاری نمایند که در سه سال اخیر بیش از سیصد و پنجاه میلیون تومان جهت خرید کفش، جایزه و تهیه صبحانه، هزینه سفر به مشهد مقدس، برگزاری جشن تکلیف برای بعضی از دانش‌آموزان مدارس دولتی مرکز استان پرداخت نموده و قرار است در نیمه اول فروردین 97 حدود یکصد میلیون تومان دیگر برای تهیه صبحانه و یا موارد فوق‌الذکر در اختیار مدیران محترم مدارس دولتی ناحیه یک و دو شهر یزد قرار ‌گیرد. اینجانب وظیفه خود می‌داند از توجه و عنایت جناب آقای استاندار مبنی بر صدور بخشنامه برای تامین زمین و برق و گاز و آب مدارس و احیاناً عدم قطعی انشعابات سپاسگزاری نموده و از تمام مسئولان و مدیران ذی‌ربط در تهران و مرکز استان درخواست نماید ترتیبی اتخاذ فرمایند پیش از پایان سال 1396 حقوق معلمان حمایتی و حق‌التدریسی پرداخت گردد. در این جلسه بیش از این مصدع نمی‌شوم، اگر اعضای محترم شورا صلاح بدانند می‌توان با استفاده از تجربیات مفیدشان در موقع مناسب راهکارها و پیشنهادهایی مطرح و ارائه نمود تا بدون این‌که عَلَم و پرچم و نام مدرسه‌ای را به اهتزاز درآورد و عکس‌هایی در فضای مجازی و غیر آن منتشر نمود بخواست پروردگار ترتیبی اتخاذ گردد تا دانش‌آموزان بیشتری بتوانند از این‌ طرح‌ بهره‌مند شوند. مناسب می‌داند با تعظیم و تکریم در برابر خانواده‌های همیشه سرافراز شهدای انقلاب اسلامی، مدافعان حرم، ایثارگران، آزادگان، جانبازان سرزمین اسلامی ایران بویژه در این شهرستان با داشتن مردمانی سخت‌کوش و متدین و حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین سید جواد سلیمانی امام جمعه سلیم و متین شهرستان و با احترام به روحانی مبارز آیت‌ا... شیخ محمد تقی بافقی از دستیاران و یاران عمده موسس حوزه علمیه قم حضرت آیت‌ا... شیخ عبدالکریم حائری به متن نامه‌ای که حدود چهل سال پیش شهربانی استان به استاندار و رئیس ساواک و هنگ ژاندارمری یزد نوشته است اشاره نمایم تا یاد خیری از جناب آقای محمد محمدی‌نسب اولین رئیس آموزش و پرورش بافق بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و کلیه فرهنگیان پرتلاش این شهرستان شده باشد.
از شهربانی استان یزد به جناب آقای استاندار یزد
موضوع آقایان سلطان‌زاده و قلم‌سیاه معلمین یزد
برابر اطلاع واصله، ساعت16:30 روز 4/9/1357 به دعوت آقای محمد محمدی‌نسب راهنمای تعلیماتی در بافق جلسه‌ای با حضور حدود 100 نفر از معلمین بافق در سالن دبیرستان فرحناز آن شهر تشکیل گردیده که ظاهراً آقای محمدی‌نسب بعوض بهبود اوضاع در صدد بهم زدن نظم آموزش‌وپرورش و تعطیل مدارس در بافق برآمده و دو نفر از فرهنگیان یزد باسامی سلطان‌زاده و اکبر قلم‌سیاه را نیز به جلسه مذکور دعوت کرده و در دعوت‌نامه، دبیرستان (فرحناز) را قید ننموده و نوشته دبیرستان دخترانه بافق و باین ترتیب گویا از آغاز تکلیف جلسه روشن بوده است. در این جلسه ابتدا آقای سلطان‌زاده ضمن سخنرانی رژیم مملکت را به حکومت یزید تشبیه و متذکر شده می‌خواهم چهره‌ها را نشان دهم که حکومت فعلی بر چه پایه‌ای می‌باشد سپس آقای قلم‌سیاه ضمن سخنرانی اظهار داشته رهبر ایرانی‌ها خمینی است و معلمین باید از کار دست بکشند و بدنبال دین و رهبر خود بروند و اعلامیه آیت‌اله خمینی را قرائت نموده و از معلمین خواستار اتحاد و قیام علیه رژیم سلطنتی ایران شده ضمناً این دو نفر را آقای محمد حسین خیراندیش دبیر از یزد به بافق برده و جلسه ساعت 19:30 خاتمه یافته است و چون آقای سهرابی سرپرست آموزش‌وپرورش بافق از موافقین سرسخت رژیم می‌باشد مخالفت خود را به آنان نشان می‌دهد و قبل از تشکیل مجلس با چند نفر از موافقین نسبی بویژه آقای... مذاکره کرده که اگر در جلسه مطالب خلاف بیان گردد جلسه را برهم زده و بعنوان اعتراض محل را ترک کنند و حتی آقای سهرابی بین سخنرانی آقای سلطان‌زاده از جا برخاسته و بدنبال وی... و عده‌ای از معلمین جلسه را ترک می‌نمایند که آقای سلطان‌زاده ناراحت شده و اظهار میدارد اگر می‌خواستید بروید چرا آمدید و پس از پایان جلسه باتفاق قلم‌سیاه بافق را به قصد یزد ترک می‌کنند.
رئیس شهربانی استان یزد سرهنگ جهانگیر هاشمی با سپاس و تشکر از جناب فرماندار محترم شهرستان بافق که میزبانی شورای آموزش‌وپرورش را پذیرفته‌اند.
خدایا چنان کن سرانجام کار
تو خشنود باشی و ما رستگار
 
 
 
 
 
 

تعداد مشاهده (2803)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "گزارش مدیرعامل مجتمع آموزشی حضرت مجتبی(ع) درشورای آموزش و پرورش استان یزد"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

 
نقشه سایت