18 فروردین 1397

ثبت‌نام دانش‌آموزان در مجتمع آموزشی حضرت مجتبی(ع)

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:
1

ثبت‌نام دانش‌آموزان در مجتمع آموزشی حضرت مجتبی(ع)مجموعه آموزشی حضرت مجتبی(ع) که به نام نامی و اسم گرامی سبط اکبر پیامبر بزرگوار اسلام متبرک است فضایی است فرهنگی، تربیتی، ورزشی و آموزشی. نام مبارک حضرت امام مجتبی(ع) بر این مجموعه بزرگ فقط از جهت تیمن و تبرک نیست بلکه این مرکز پس از گذشت 24 سال از بدو تاسیس تاکنون سعی و اهتمام جدی داشته تا حداقل در قالبی به نام آن امام همام ویژگی‌هایی از خصوصیات حضرتش را در روش‌های اداره مجتمع مقدم بدارد.
توجه به قرآن کریم در سال‌های اخیر و سعی بلیغ معلمان در تمام پایه‌ها از پیش‌دبستانی تا ششم باعث گردیده که امروز بسیاری از دانش‌آموزان قرآن کریم را روان و بدون غلط و اشتباه تلاوت کنند و این افتخار بزرگی است که تعدادی از دانش‌آموزان حافظ بخش‌های مختلف قرآن کریم‌اند. تشویق دانش‌آموزان و معلمان مجری طرح آموزش روخوانی و روان‌خوانی در پیشرفت این کار ارزشمند موثر بوده است. 
به پیروی از سیره آن امام معصوم و همه معصومین این مجموعه به اخلاق و تربیت و فرهنگ و رفتارهای شایسته و مهارت‌های درست زیستن اهمیتی فوق‌العاده قایل است و دانش‌آموزان این مجتمع بارها و بکرات توسط معلمان و دبیران و مدیران اخلاق و رفتار ستودنی آنان بیان شده است و این افتخار برای مجتمع حضرت مجتبی(ع) برازنده است.
به تاسی از نام مقدس آن وجود نازنین این مجتمع از آغاز به کار تا به امروز بسیاری از دانش‌آموزان مستعد و شایسته را که از پشتوانه مالی مناسبی برخوردار نبوده‌اند در قالب طرح‌های گوناگون پوشش داده و به آنها کمک کرده و طی سال‌های تحصیل از خدمات آموزشی برخوردار گردانیده و گاه در دوره‌های تحصیلی دانشگاهی نیز مساعدت‌های خود را دنبال کرده و امروز آن جوانان برومند خدمتگزاران خوب جامعه هستند و البته این کار ارزشمند هرگز به سبک و سیاق امروز نبوده که در بازار تبلیغات دمیده شود و همگان باخبر گردند که ما چنین و چنان کردیم و با پیام و پوستر و مصاحبه و گزارش و منبر و خطابه گفته شود که چه شده است.
در طی دوران فعالیت مجتمع مدیران این مجموعه غیر از مبالغ مصوب دولت از هیچ یک از والدین وجهی دریافت نکرده و نیازی هم به دریافت بیشتر احساس نمی‌کنند.
فضاهای موجود آموزشی این مجتمع در منطقه بسیار مناسب صفاییه و دارای امکانات ویژه است. امروز بالغ بر 1650 دانش‌آموز در ساختمانی به وسعت 16300 متر و کلاس‌های استاندارد، کارگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها، نمازخانه‌ها، سالن‌های برگزاری جلسات، سالن اجتماعات بزرگ دو طبقه، سالن‌های بزرگ ورزش با تمام امکانات ورزش‌های مختلف در دو طبقه، کلاس‌های هوشمند فعال، کلاس‌های مجهز زبان و کامپیوتر و آنچه لازمه تدریس و تحصیل معلمان و دانش‌آموزان است در این مجموعه مهیاست.
نیروی انسانی کارآمد و توانا و پیشتاز امروز در آموزش وپرورش حرف اول را می‌زند و مدیران، معاونان، مشاوران، مربیان، دبیران و آموزگاران و نیروهای خدماتی لایق خدمتگزار مردم در این موسسه‌اند و در تمام مقاطع ابتدایی و دوره اول و دوم دبیرستان دست‌اندکار تعلیم و تربیت‌اند.
از ویژگیهای مجتمع حضرت مجتبی(ع) حضور مستمر و دائمی عده‌ای از مدرسین شایسته و لایق تربیت معلم در طول سال تحصیلی برای نظارت دائمی بر کار معلمان است که در دروس با اشراف و تسلط به کار مشغولند و معلمان بی‌دغدغه خاطر و با روشهای هماهنگ در تدریس فعالیت می‌کنند.
هیات مدیره مجتمع در جلسات منظم و دو هفته یک‌بار تمام فعالیت‌های مجموعه را زیر نظر دارند و به پیشنهادها و انتقادات اولیای محترم دانش‌آموزان رسیدگی می‌کنند و در رفع موانع و مشکلات می‌کوشند تا روز به روز شاهد پیشرفت و موفقیت بیشتر دانش‌آموزان باشند.
امید است با اتکال به نیروی لایزال الهی و تحت لوای مقدس سبط اکبر پیامبر حضرت امام مجتبی(ع) و به تاسی و پیروی از آن معصوم پاک مدیران این مجتمع بتوانند در تعلیم و تربیت فرزندان این مرزوبوم گام‌های موثرتر بردارند و در آینده نزدیک به شاخصهای برتر اخلاقی، تربیتی، تعلیمی، فرهنگی و آرمانی دست یابند.
توضیح این‌که  ثبت‌نام از دانش‌آموزان آمادگی و دبستان پسرانه و دخترانه، دبیرستان پسرانه و دخترانه دوره اول و دوم آغاز گردیده و دانش‌آموزانی که حداقل حافظ یک جزء قرآن کریم بوده یا در مسابقات علمی و پرورشی و ورزشی و هنر در ناحیه حائز رتبه اول گردیده و یا در کلاس از نظر درسی نفر برتر شناخته شده و یا فرزند سهامدار شرکت تعاونی آموزشی فرهنگیان یزد باشند می‌توانند از تخفیف شهریه قابل ملاحظه‌ای استفاده نمایند.

تعداد مشاهده (1455)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "ثبت‌نام دانش‌آموزان در مجتمع آموزشی حضرت مجتبی(ع) "


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

 
نقشه سایت