1 دی 1397

اجرای طرح پیشگیری از معلولیت‌ها در دبیرستان پسرانه دوره دوم حضرت مجتبی(ع)

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: دبیرستان پسرانه دوره دوم حضرت مجتبی(ع)   /  رتبه دهید:

اجرای طرح پیشگیری از معلولیت‌ها در دبیرستان پسرانه دوره دوم حضرت مجتبی(ع)

برنامه آگاه‌سازی پیشگیری از معلولیت‌ها تنها بر بیماری‌های ژنتیکی تمرکز ندارد و در زمینه‌های مختلف، آموزش‌ها ارائه می‌شود. به طور مثال با توجه به اینکه در ایران حوادث رانندگی از شایع‌ترین علت معلولیت‌هاست، سعی کرده‌ایم در محتوای آموزشی برای دانش‌آموزان دبیرستان پسرانه دوره دوم حضرت مجتبی(ع) این موضوع را بگنجانیم.
بنابراین هدف از اجرای این طرح افزایش سطح آگاهی دانش‌آموزان در زمینه کاهش شیوع و بروز معلولیت‌ها است.
 طبق بخشنامه آموزش و پرروش از محمدمهدی حبوباتی کارشناس بهزیستی جهت بحث مسائل ژنتیکی و عوامل آن دعوت به عمل آمد که در تاریخ 3/9/97 در دبیرستان حاضر و برای پایه یازدهم انسانی سخنرانی و برنامه خود را اجرا نمود. چگونگی انجام کمکهای اولیه و نجات انسان در مراحل حساس مانند سکته‌ها و یا تصادفات، انجام تنفس مصنوعی و چگونگی انجام آن از کارهای اجرا شده بود.
همچنین وی درباره اهمیت و نقش ژن و عوامل وراثتی در شکل گیری انسان و بیماریهای مربوط به ژنتیک نکاتی را بیان نمود. در ادامه راههای پیشگیری از بعضی بیماریها نیز مورد بحث قرار گرفت.
در ضمن با توجه به برنامه ریزی قبلی این برنامه طی 3 جلسه در تاریخ 5/9/97 ویژه کلاسهای دهم تجربی، دهم ریاضی و دهم انسانی به انجام رسید. با توجه به استقبال و اثربخشی این جلسات مقرر شد در فرصت مقتضی ادامه داشته باشد.
 
 

تعداد مشاهده (153)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "اجرای طرح پیشگیری از معلولیت‌ها در دبیرستان پسرانه دوره دوم حضرت مجتبی(ع)"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

 
نقشه سایت