3 دی 1397

آموزش پیشگیری از اعتیاد و آسیبهای اجتماعی در دبیرستان پسرانه دوره دوم حضرت مجتبی(ع)

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: دبیرستان پسرانه دوره دوم حضرت مجتبی(ع)   /  رتبه دهید:

آموزش پیشگیری از اعتیاد و آسیبهای اجتماعی در دبیرستان پسرانه دوره دوم حضرت مجتبی(ع)

یکی از موضوع های مهم در زمینه پیشگیری و مبارزه با اعتیاد ، آموزش نوجوانان در مدارس است. این آموزش ها باید در تمامی مقاطع تحصیلی به اشکال مختلف وجود داشته باشد.
کم‌تجربه بودن، همواره باعث شده رفتارهای پرخطر و گرایش به مصرف سیگار و یا موادمخدر در میان نوجوانان بیش از دیگران گسترش یابد.
با توجه به بخشنامه آموزش و پرورش در تاریخ 22/8/97 با موضوع مراقبت در برابر رفتارهای پرخطر و نوپدید و بنا به تصویب شورای معاونین این آموزشگاه، طی نامه ای از معاونت نیروی انتظامی جهت سخنرانی و نمایش فیلم در ارتباط با مواد مخدر و نیز مضرات استفاده از سیگار و قلیان درخواست گردید که با پذیرش و علاقمندی و نیز هماهنگی، سرهنگ صالحی زاده در روز چهارشنبه 30/8/97 ساعت 8 صبح در آمفی تئاتر حاضر و در حضور دانش‌آموزان برنامه خود را ارائه کند. نمایش فیلم های آموزشی متعدد، و نیز کلیپ هایی در ارتباط با خطرات سیگار و قلیان و اثرات مخرب آن بر جسم به ویژه ریه ها، قلب، چشم و اندام دیگر به همراه توضیحات لازم بر روی آنها از جمله برنامه های اجرا شده بود.
همچنین پخش انیمیشن در ارتباط با اثرات دوستان ناباب و نقش آنها در اعتیاد از جمله کارهای ارائه شده بود. در ادامه جلسه، از خطرات امواج تلفن همراه بر بدن به ویزه گوش، سیستم عصبی و مغز که بیماریهای متعددی را به دنبال دارد به همراه فیلم آموزشی نکاتی بیان گردید. 
در ضمن به همین مناسبت نمایشگاهی از پوسترهای مربوط به مواد مخدر و اثرات آن در سالن مدرسه به مدت 2 روز در معرض دید دانش‌آموزان قرارگرفت.
 
 
 
 

تعداد مشاهده (147)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "آموزش پیشگیری از اعتیاد و آسیبهای اجتماعی در دبیرستان پسرانه دوره دوم حضرت مجتبی(ع)"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

 
نقشه سایت