5 اسفند 1398

تدریس علوم در آزمایشگاه دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)   /  رتبه دهید:

تدریس علوم در آزمایشگاه دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)

تدریس درس نیرو علوم تجربی در آزمایشگاه دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع) توسط «ملک‌ثابت» آموزگار کلاس «سوم3» با همکاری مربی آزمایشگاه «طباطبایی» انجام شد.
در این درس دانش‌آموزان را با اینکه چگونه می‌توان اجسام را به حرکت درآورد آشنا کردیم و به آنها آموزش دادیم که ما نمی‌توانیم همه اجسام را به آسانی به حرکت درآوریم، زیرا برای به حرکت درآوردن بعضی از اجسام به نیروی زیادی نیاز است و نیروی ما برای به حرکت درآوردن آنها کافی نیست. 
به آنها آموزش دادیم هنگامی که جسمی را می‌کشیم یا هل می‌دهیم به آن نیرو وارد کرده‌ایم و در همه کارها و بازی‌ها نیرو به کار می‌رود. همچنین به آنها یاد دادیم در کدام کارها نیرو به صورت کشیدن و در کدام نیرو به صورت هل دادن و در کدام نیرو به هر دو صورت (کشیدن و هل دادن) می‌تواند وارد شود و نیروها نه تنها اجسام ساکن را به حرکت درمیاورند بلکه سبب توقف اجسام، تغییر جهت آنها و تغییر شکل اجسام می‌شوند. 
بعد از آشنایی دانش‌آموزان با این مباحث کاغذهای باطله‌ای را به آنها دادیم و از آنها خواستیم که قایق‌هایی درست کنند و ظرف آبی را در اختیار آنها قرار دادیم تا به طور عینی مشاهده کنن که با فوت کردن جهت حرکت قایق تغییر می‌یابد یا نه؟ آنها با این آزمایش متوجه شدند که اگر خلاف جهت به قایق فوت کنند جهت حرکت قایق را تغییر داده‌اند و اگر از دو جهت مخالف (به طور مساوی) به قایق فوت کنند آنها را می‌توانند متوقف کنند.
 
 
 
 
 

تعداد مشاهده (121)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "تدریس علوم در آزمایشگاه دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

 
نقشه سایت