17 مرداد 1395

استاندار يزد: معلمان فرهنگ سازان جامعه هستند

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

استاندار يزد: معلمان فرهنگ سازان جامعه هستند

استاندار يزد معلمان را فرهنگ سازان جامعه ناميد و گفت : متوليان تعليم و تربيت داراي نقش هاي مؤثري در تحول فرهنگي و اجتماعي جامعه هستند.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، دوشنبه شب چهارم خرداد ماه مراسم تقدير از مديران و معلمان نمونه مجتمع آموزشي حضرت امام حسن مجتبي(ع) با حضور معاون نظارت راهبردي رئيس سازمان مديريت برنامه ريزي، استاندار يزد، معاونين سياسي، امنيتي و اجتماعي و مديريت و توسعه منابع انساني،سرپرست معاونت برنامه ريزي استانداري، مديران كل حوزه استاندار و روابط عمومي استانداري يزد، فرماندار يزد و جمعي از پيشكسوتان فرهنگي استان در سالن اجتماعات اين مجتمع آموزشي برگزار شد.
استاندار يزد در اين مراسم ضمن تبريك اعياد شعبانيه و سوم خرداد ماه سالروز آزادسازي خرمشهر اظهار داشت: در واقع سوم خرداد نماد اقتدار، ايثار، مقاومت و فداكاري جوانان غيرتمند اين سرزمين و روز غرور ملي ملت بزرگ ايران است.
"سيدمحمد ميرمحمدي" ادامه داد: فرهنگيان عزيز رهبران و هدايتگران شريف و بي ادعا و پرورش دهندگان نونهالان، نوجوانان و جوانان ايران اسلامي هستند.
وي افزود : اگر فرهنگ اخلاقي غني و همراه با درستي و صداقت توسط متوليان تعليم و تربيت در جامعه رواج يابد، مردم نيز اينچنين تأثير مي پذيرند.
ميرمحمدي عنوان كرد: شكل دهي فضاي فرهنگي جامعه توسط معلمان دلسوز صورت مي گيرد و فرهنگيان استان بايد فضايي را به وجود آورند تا نسل حال و آينده را نسلي با فرهنگ، باادب، عالم، با معرفت، فهيم، باشعور، با فضيلت و داراي كمالات انساني تربيت كند و روز به روز اين فضايل در جامعه افزايش يابد.
 
ترويج فرهنگ قدرداني در كشور
عالي ترين مقام اجرايي استان گفت: اگر فرهنگ قدرداني و قدرشناسي را در جامعه ترويج و تقويت نمائيم بسياري از مشكلات مردم ما رفع خواهد شد و بسياري از كارها بدون اشكال جلو مي رود.
ميرمحمدي اظهار داشت : معلمان نمادي از اخلاق، صبوري، شكيبايي، دلسوزي، پويايي و بالندگي در جامعه هستند و شايسته است فرهنگ الگوسازي در كشور نهادينه شود.
استاندار يزد ادامه داد : برخي از افراد امروز مي خواهند چهره هاي ارزشمند و دوست داشتني نظام را تخريب كننند و با موارد كذبي اين چهره ها را مكدر نمايند و اين فرهنگيان هستند كه با آموزش، روشنگري، شفاف سازي و رفتارهايشان مي توانند از آسيب رساندن به چهره هاي الگوي ايران عزيز جلوگيري نمايند.
 
نياز جامعه به فرهنگ شادي و نشاط
"ميرمحمدي" تصريح كرد: جامعه امروز ما نياز به فرهنگ شادي و نشاط دارد و ذهن فرزندانمان با انرژي مثبت و شادابي مي تواند رشد كند.
رئيس شوراي آموزش وپرورش استان افزود: فضاي آموزش و پرورش استان بايد فضايي شاداب، خلاق، زنده و بالنده باشد و براي من عزيزترين افراد كساني هستند كه رسالت مهم آموزش و پرورش را بر عهده دارند.
ميرمحمدي در پايان سخنان خود اظهار اميدواري كرد : با علاقه، عشق و اشتياقي كه مجموعه فرهنگيان استان از آن برخوردار هستند روز به روز شاهد موفقيتهاي ارزشمند ملت ايران در عرصه هاي ملي و جهاني باشيم.
در ابتداي اين مراسم تجليل، غلامرضا شافعي معاون نظارت راهبردي رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي، نيروي انساني را سرمايه اجتماعي كشور دانست و گفت : استان يزد بر قله علمي كشور ايستاده است و شايسته است اين استان بعنوان الگو در كشور جلوه نمايد.
گفتني است در پايان اين مراسم توسط استاندار يزد، از رضا سلطان زاده مدير مجتمع آموزشي حضرت مجتبي(ع) و جمعي از مديران و معلمان اين مجتمع در مقاطع تحصيلي مختلف با اهداي لوح تقدير تجليل شد.
 
 
 


 


 


 

تعداد مشاهده (2249)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "استاندار يزد: معلمان فرهنگ سازان جامعه هستند"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

 
نقشه سایت