27 اردیبهشت 1399

برگزاری مراسم احیا و شب قدر در منزل توسط دانش‌آموزان دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)   /  رتبه دهید:
/5

برگزاری مراسم احیا و شب قدر در منزل توسط دانش‌آموزان دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)

دانش‌آموزان پایه‌های مختلف دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع) به مناسبت شب‌های قدر با راهنمایی‌های آموزگاران خود این شب را زنده نگه داشتند.
دانش‌آموزان «چهارم3» کلاس «سرداری» در شب‌های قدر در منزل به عبادت و دعا پرداختند. آنها با دل‌های پاک و قلب‌های مهربانشان برای ظهور آقا امام زمان(عج)، شفای بیماران، سلامتی، خوشحالی و خوشبختی همه‌ی کودکان و مردم دنیا دعا کردند و به نیایش پرداختند.
همچنین دانش‌آموزان کلاس «اول1» امسال مراسم احیا و شب قدر را در منازلشان کمی متفاوت از سال‌های قبل و با کشیدن نقاشی از موضوعات مربوط به این شب و دل نوشته‌ای در وصف امام علی(ع) به جا آوردند تا با آداب شب قدر آشنا شوند و همچنین با مفهوم سوره قدر که با شعر و به صورت کودکانه و قابل فهم توسط آموزگارشان «پوردشتیان» برایشان ارسال شده بود با مفهوم آیه، آیه‌های این سوره آشنا شدند. 
«فلاحتی» آموزگار «پیش‌دبستانی1» به دانش‌آموزانش درباره شب زنده‌داری در این شب که گناهان را آمرزیده، بندگان را از آتش جهنم رهایی می‌دهد و چنین شبی فقط مختص به بزرگسالان نبوده و همینطور در رابطه با اهمیت شب قدر و ارزش دعا کردن در این شب با آنها صحبت کرد و از نعمت‌های بی‌شمار خداوند برایشان گفت و به آنها تاکید کرد که دعایشان در این شب چقدر می‌تواند تاثیرگذار باشد. به همین جهت نوگلان در شب قدر در منزل و همینطور در مسجد قرآن به سر گذاشته و به دعا پرداختند. ضمناً واحد پرورشی از دانش‌آ‌موزان خواست به مناسبت این شب‌های عزیز در وصف شب‌های قدر و خصوصیات اخلاقی امام علی(ع) به دلخواه چندخطی بنویسند یا نقاشی بکشند و یا کاردستی رحل قرآنی با دست دعا تهیه کنند، که بسیاری از دانش‌آموزان همکاری کردند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

تعداد مشاهده (140)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "برگزاری مراسم احیا و شب قدر در منزل توسط دانش‌آموزان دبستان پسرانه حضرت مجتبی(ع)"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

 
نقشه سایت