4 اسفند 1399

شرکت تعاونی آموزشی فرهنگیان یزد در عرصه آموزشی الگویی برای کشور است

مولف: مدیر سیستم   /  دسته: مجتمع آموزشی حضرت مجتبی(ع) و شرکتهای فرهنگیان   /  رتبه دهید:

شرکت تعاونی آموزشی فرهنگیان یزد در عرصه آموزشی الگویی برای کشور است

سرپرست تعاون کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه برخی از موسسات عملکرد غیرشفافی دارند خاطرنشان کرد: مجتمع آموزشی حضرت مجتبی علیه‌السلام تحت لوای شرکت تعاونی آموزشی فرهنگیان یزد با 4800 عضو که از فرهنگیان و خانواده آنها هستند مجموعه سالم و شفافی را شکل داده‌اند و در حوزه آموزشی واقعا خوش درخشیده‌اند.
 
بنابه دعوت اعضای هیات‌مدیره و بازرسان شرکت‌های تعاونی آموزشی و مسکن جامعه فرهنگیان یزد جناب آقای عماد تشکری سرپرست محترم اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد از مجتمع آموزشی حضرت مجتبی(ع) بازدید به عمل آوردند.
 
در نشستی که با حضور مدیران مدارس مجتمع و اعضای هیات‌مدیره و بازرسان تعاونی‌های فرهنگیان یزد در سالن اجتماعات مجتمع تشکیل گردید رضا سلطان‌زاده مدیرعامل شرکت تعاونی آموزشی فرهنگیان یزد با سپاس و تشکر از دولت مرحوم آیت‌ا… هاشمی رفسنجانی و جناب آقای رضوی و جناب آقای علی مشاهیری مدیران کل وقت ادارات تعاون و آموزش و پرورش استان یزد به علت تسهیلاتی که در آن زمان قانوناً برای تعاونی‌ها قائل می‌شدند و با یاد خیری از یکایک کسانی که در ایجاد و برپایی شرکت‌های فرهنگیان یزد تلاش نمودند بویژه از شادروانان محمد آخوندزاده، احمد مدقق یزدی، رضا زمانی اعضای هیات‌مدیره این تعاونی‌ها و درخواست شادی ارواح مطهر آنان علت موفقیت شرکت‌ها را خواست پروردگار یکتا و عنایات ائمه معصومین صلوات‌ا… علیهم اجمعین و از جمله مال حلال و نفس قدسی بیش از 4800 سهامدار محترم فرهنگی و اعضای خانواده آنان، شفافیت عملکرد مدیران تعاونی طی 28 سال بویژه عدم استفاده از درصد سودی که هر سال براساس ضابطه و مقررات می‌توانستند دریافت نمایند برشمرد و درباره تشکیل طرح علوی و طرح معین برای کمک به دانش‌آموزان مستعد و نیازمند و احیاناً کسانی که از نعمت سرپرستی پدر یا مادر محروم هستند و پیرامون تأسیس «مؤسسه خیریه حضرت مجتبی حامیم» توضیحاتی ارائه نمود.
 
وی اظهار داشت: تاکنون هشت نفر از وزرای دولت جمهوری اسلامی ایران و تعدادی از معاونان و وزراء و نمایندگان مجلس و استانداران وقت استان از پروژه‌های این شرکت‌ها بازدید نموده و طی مرقومه‌هایی اقدامات انجام شده را ستوده‌اند ضمناً در تأسیس این مجتمع معظم و ورزشگاهی به مساحت دو هزار مترمربع در 2 طبقه و نیم، ریالی از اولیای دانش‌آموزان و یا خیرین محترم دریافت نگردیده و «مؤسسه خیریه حضرت مجتبی حامیم» این توفیق را داشته است که در کمتر از یکسال اخیر حدود هفت میلیارد ریال در جهت اهداف تعیین شده مؤسسه از جمله کمک به دانش‌آموزان مدارس دولتی، آزادی عده‌ای از زندانیان جرائم غیرعمد و اخیراً پرداخت بیش از یکصد و بیست میلیون تومان به مراکز بهداشتی از جمله بیمارستان شهید صدوقی و شهید رهنمون و کلینیک فرهنگیان برای خرید وسایل و لوازم مورد نیاز آن مؤسسات درمانی هزینه نماید.
 
سلطان‌زاده افزود: افتخار می‌کنم که به عنوان عضوی کوچک در این مجموعه در کنار پیشکسوتان معزز فرهنگی برای مجتمع آموزشی حضرت مجتبی(ع) و شرکت تعاونی مسکن جامعه فرهنگیان یزد که تاکنون بیش از 1230 آپارتمان برای فرهنگیان احداث نموده انجام وظیفه می‌نمایم. سهامداران و مدیران تعاونی آموزشی و مسکن فرهنگیان یزد این افتخار را داشته‌اند که این شرکت‌ها تاکنون بارها به عنوان تعاونی برتر استان انتخاب و معرفی شده است.
 
نظر فرهنگیان ارجمند و خوانندگان محترم را به مطالبی که جناب آقای تشکری طی سخنانی در آن نشست بیان نمودند و در سایت آن اداره کل درج گردیده جلب می‌نماید.
 
شرکت تعاونی آموزشی فرهنگیان یزد در عرصه آموزشی الگویی برای کشور است
هرکجا که مدیریت، تخصص، تجربه، شایسته‌سالاری و شفافیت وجود داشته باشد آن مجموعه قطعا در زمینه فعالیت خود جزو بهترین‌هاست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از شرکت تعاونی آموزشی فرهنگیان یزد بازدید و با هیئت مدیره آن به گفتگو نشست.
 
وی در این دیدار با اشاره به موفقیت‌های خوب این شرکت تعاونی در حوزه آموزش استان گفت: این مجموعه بر مبنای شفافیت کامل مالی تشکیل، توسعه و مدیریت شده است. سرپرست تعاون کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه برخی از موسسات عملکرد غیرشفافی دارند خاطرنشان کرد: مجتمع آموزشی حضرت مجتبی علیه‌السلام تحت لوای شرکت تعاونی آموزشی فرهنگیان یزد با 4800 عضو که از فرهنگیان و خانواده آنها هستند مجموعه سالم و شفافی را شکل داده‌اند و در حوزه آموزشی واقعا خوش درخشیده‌اند. وی با بیان اینکه با توجه به تحریم و برخی سوء‌مدیریت‌ها در تمامی حوزه‌ها پیشرفت داشته‌ایم تصریح کرد: یکی از عقب‌ماندگی‌های کشور در حوزه عدالت اجتماعی است و تا رسیدن به حد ایده‌آل نیاز به تلاش بیشتری داریم. این مهم می‌تواند توسط شرکت تعاونی‌ها محقق شود.
 
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه نمود: شرکت‌های تعاونی در اوایل انقلاب تشکیل و حوزه کاری آنها بیشتر توزیع اقلام مایحتاج زندگی مردم بود؛ به همین دلیل این شرکت‌ها در حوزه اقتصادی کمتر ورود پیدا کردند. با توجه به اینکه یکی از نقاط قوت قانون اساسی کشور توجه به بخش تعاون است برای سوق دادن 25 درصد اقتصاد کشور به سمت تعاونی‌ها باید فرهنگ‌سازی صورت بگیرد. وی حضور شرکت تعاونی آموزشی فرهنگیان یزد در عرصه آموزش را الگویی برای دیگر نقاط کشور بیان کرد و افزود: این مجتمع در قامت یک مجموعه گسترده و صاحب نام در تمام دوره‌های تحصیلی دخترانه و پسرانه با بیش از 1600 دانش‌آموز و 270 نفر کادر در 6 آموزشگاه که در فضایی به مساحت 16300 مترمربع قرار دارد، فعالیت می‌کند و از بدو تأسیس تاکنون بارها توسط مقامات استانی و کشوری، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت آموزش و پرورش به دلیل عملکرد کمی و کیفی، مورد تقدیر و تشویق قرار گرفته و به عنوان تعاونی برتر معرفی شده است.
 
تشکری از دیگر مزایای این شرکت تعاونی را حضور هیات‌مدیره متخصص و با تجربه‌ای عنوان نمود و افزود: اعضای هیئت مدیره شرکت تعاونی آموزشی فرهنگیان همه از پیشکسوتان و مدیران سابق آموزش و پرورش هستند. علاوه بر آن شورای راهبردی متشکل از کارشناسان خبرة آموزش و پرورش در امور مختلف آموزشی و تربیتی، به کلیه مدارس مجتمع برای پیشرفت و بهبود و بروزآوری کیفیت تعلیم و تربیت و رفع مشکلات و مسائل موردی مبتلا به دانش‌آموزان عزیز خدمات مناسبی ارائه می‌دهند. وی در پایان خاطرنشان کرد: هرکجا که مدیریت، تخصص، تجربه، شایسته‌سالاری و شفافیت وجود داشته باشد آن مجموعه قطعا در زمینه فعالیت خود جزو بهترین‌هاست.
 
 
 
 

تعداد مشاهده (2514)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "شرکت تعاونی آموزشی فرهنگیان یزد در عرصه آموزشی الگویی برای کشور است"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

 
نقشه سایت