4 اسفند 1399

شرکت تعاونی آموزشی فرهنگیان یزد تعاونی برتر استان یزد شد

مولف: مدیر سیستم   /  دسته: مجتمع آموزشی حضرت مجتبی(ع) و شرکتهای فرهنگیان   /  رتبه دهید:

شرکت تعاونی آموزشی فرهنگیان یزد تعاونی برتر استان یزد شد

صبح روز چهارشنبه 1399/6/19 با حضور طالبی استانداریزد، تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، عظیمی معاون اقتصادی استانداری و جمعی از فعالین حوزه تعاون پانزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر استان برگزار گردید.
 
در پانزدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان یزد تعاونی آموزشی فرهنگیان یزد در گرایش آموزشی تعاونی برتر استان شد. همچنین رضا سلطان زاده مدیرعامل شرکت یکی از سخنرانان این مراسم بود. متن کامل سخنان وی بدین شرح است.
 
بسم الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و ادب خدمت استاندار محترم، مقامات و مسئولان، خانم‌ها و آقایان حاضر در جلسه، اینجانب رضا سلطان‌زاده مدیرعامل شرکت تعاونی آموزشی فرهنگیان یزد لازم می‌داند ضمن تکریم از علما، اندیشمندان و فقیهانی که در مجلس بررسی قانون اساسی، اصل 44 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را به تصویب رساندند. از همه دولتمردان درخواست نماید به امر تعاونی که یکی از سه بخش نظام اقتصادی جمهوری اسلامی ایران می‌باشد عنایت و توجه بیشتری مبذول نمایند. ضمن عرض تبریک به یکایک اعضاء و مدیران تعاونی‌های برتر امیدوارم شرکت‌های تعاونی‌ در سراسر این مرزوبوم توفیق داشته باشند که به خواست ایزد یکتا با فعالیت‌های مستمر، در حد توان از تبعیضات موجود بکاهند.
 
وظیفه می‌داند در این جمع از همگان استدعا کنم در هنگام دعا و نیایش بویژه در کنار فرزندان معصوم و بی‌گناه خود از درگاه باعظمت الهی مسألت نمایند در این ماه که با یاد و خاطره جانبازی‌های سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدا… الحسین(ع) و یاران باوفایش قرین گشته بلیه‌ای را که مردم این سرزمین و دیگر کشورهای جهان بدان دچار شده‌اند رفع و دفع نماید. تشکیل تعاونی آموزشی فرهنگیان یزد که در حال حاضر با بیش از 4800 سهامدار به فعالیت آموزشی ادامه می‌دهد در 27 سال پیش با پیشنهاد بزرگان و دلسوزانی در استان و با پذیره‌نویسی سه هزار نفر آغاز به کار کرد. در سال 1372 حدود 16300 مترمربع زمین از پنجاه هزار مترمربع زمین شرکت صفائیه یزد که صرفاً‌ کاربری آموزشی داشت به قیمت منطقه‌ای خریداری و سند ثبتی آن 25 سال قبل و الی‌الابد به صورت آموزشی صادر گردید و بخشی از ساختمان‌های آن با تسهیلات دریافتی با کارمزد 12٪ که 70٪ آن را دولت وقت پرداخت می‌کرد احداث گردید.
 
مدیران تعاونی‌های آموزشی و مسکن فرهنگیان با سپاس از دولت مرحوم آیت‌ا… هاشمی رفسنجانی و فرهیخته ارجمند حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی که برابر با قانون و مقررات برای تعاونی‌ها تسهیلاتی قائل می‌شدند و به شکرانه استفاده از همین امکانات بود که توفیق یافتند تاکنون طرح علوی و طرح معین و مؤسسه خیریه حضرت مجتبی حامیم را بویژه در جهت کمک به دانش‌آموزان نیازمند مدارس، آزاد کردن عده‌ای از زندانیان جرائم غیرعمد و پرداخت کمک هزینه برای درمان گروهی از بیماران و دردمندان پایه‌گذاری و تأسیس نمایند بحمدالله در کمتر از یکسال اخیر این مؤسسه توفیق آن را داشته است حدود هفتصد میلیون تومان که 200 میلیون تومان آن جهت خرید وسایل مورد نیاز برای بیمارستان‌های شهید صدوقی و شهید رهنمون و دیگر مؤسسات درمانی بوده است پرداخت نماید.
 
به استحضار حاضران ارجمند می‌رساند علت و رمز موفقیت شرکت تعاونی آموزشی و مسکن جامعه فرهنگیان یزد که هریک تاکنون چندین‌بار به عنوان تعاونی برتر معرفی شده‌اند خواست پروردگار یکتا، عنایات ائمه معصومین صلوات‌ا… علیهم اجمعین مال حلال و نفس قدسی بیش از 4800 نفر فرهنگی و اعضای خانواده آنان، شفافیت عملکرد مدیران این تعاونی‌ها بویژه عدم استفاده از درصد سودی که هر سال براساس ضابطه و مقررات قانوناً می‌توانند به عنوان حق شرکت در جلسات دریافت ‌نمایند یعنی حق‌الزحمه‌ای که هر سال دریافت می‌نمایند حدود ده تا پانزده درصد حق قانونی آنها می‌باشد.
 
مدیران تعاونی‌های فرهنگیان یزد سعی نموده‌اند در حفظ اموال و سرمایه شرکت کوشا باشند و در حد توان صرفه‌جویی کنند اینجانب افتخار دارد در شصتمین سال خدمت اجرایی و آموزشی و اداری از ابتدای تأسیس مجتمع آموزشی تاکنون به یاری پروردگار بدون منشی و تلفن‌چی و راننده در یکی از زیرزمین‌های آن مجموعه که تاکنون مورد بازدید 8 نفر از وزرای جمهوری اسلامی ایران و تعدادی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و استانداران وقت قرار گرفته و هریک طی مرقومه‌هایی عملکرد شرکت‌های فرهنگیان را ستوده‌اند انجام وظیفه نماید.
 
لازم می‌داند از طرف یکایک مدیران و بازرسان و اعضای شرکت تعاونی آموزشی فرهنگیان یزد بویژه بیش از 250 نفر همکار فرهنگی که در مجتمع آموزشی حضرت مجتبی(ع) انجام وظیفه می‌نمایند از توجه جناب آقای محمد شریعتمداری وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در سال گذشته به درخواست اینجانب مبنی بر صدور دستور برای بازنگری در شاخص‌های انتخاب تعاونی‌های برتر آموزشی ترتیب اثر دادند و از جناب آقای عماد تشکری سرپرست محترم اداره کل تعاون استان و دیگر همکاران محترمشان که پیگیر این مسأله بودند سپاسگزاری نمایم.
خدایا چنان کن سرانجام کار/ تو خوشنود باشی و ما رستگار
بر محمد و آل محمد صلوات
 
 
 
 
 
 

تعداد مشاهده (2252)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "شرکت تعاونی آموزشی فرهنگیان یزد تعاونی برتر استان یزد شد"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

 
نقشه سایت