28 اسفند 1397

پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال در دبستان دخترانه حضرت مجتبی(ع)

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: دبستان دخترانه حضرت مجتبی(ع)   /  رتبه دهید:

پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال در دبستان دخترانه حضرت مجتبی(ع)

چهارشنبه‌سوری یکی از جشن‌های ایرانی است که در شب آخرین چهارشنبه سال (سه‌شنبه شب) برگزار می‌شود. در شاهنامه فردوسی اشاره‌هایی درباره بزم چهارشنبه ‌ای در نزدیکی نوروز وجود دارد که نشان دهنده کهن بودن جشن چهارشنبه ‌سوری است. مراسم سنتی مربوط به این جشن ملی، ازدیرباز در فرهنگ سنتی مردمان ایران زنده نگاهداشته شده‌است.
چند سالی است که وقتی به شب چهارشنبه‌سوری نزدیک می‌شویم، تشویش و دلهره، بسیاری از مردم را فرا می‌گیرد. باز هم مواد محترقه خطرناک و به طبع آن حوادث ناگوار. آسیب دیدن مردم به ویژه جوانان و نوجوانان باعث شده چهارشنبه‌سوری سنتی به یادماندنی، به یک چهارشنبه‌سوری سراسر دلهره و اضطراب تبدیل شود به طوری که کمیته هایی متشکل از سازمان آتش ‌نشانی تهران، نیروی انتظامی و دیگر ارگانهای ذی‌صلاح را تحت شعاع خود قرار داده است.
جهت پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال شخص نیایی، مربی بهداشت دبستان دخترانه حضرت مجتبی(ع) از طباطبایی، مسئول حوادث سازمان اورژانس یزد دعوت به عمل آورد.
طباطبایی در ابتدا به اقدامات و فعالیت‌های اورژانس اشاره کرد سپس بین چندین دانش‌آموز مسابقه‌ای برگزار کرد و به آن‌ها جوایزی اهدا شد.
در ادامه سوگند نامه‌ای با همراهی دانش‌آموزان دبستان دخترانه حضرت مجتبی(ع) با این مضمون که دانش‌آموزان در چهارشنبه‌ی آخر سال از ترقه و هیچ گونه مواد آتش‌زا دیگر استفاده نمی‌کنند خوانده شد.
در پایان دانش‌آموزان با ماشین آمبولانس و قسمت‌های مختلف آن آشنا شدند.
 
 
 
 
 
 

تعداد مشاهده (237)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال در دبستان دخترانه حضرت مجتبی(ع)"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

 
نقشه سایت