11 تیر 1398

برگزاری جلسه ای با موضوع حوادث ترافیکی در دبیرستان پسرانه دوره دوم حضرت مجتبی(ع)

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: دبیرستان پسرانه دوره دوم حضرت مجتبی(ع)   /  رتبه دهید:

برگزاری جلسه ای با موضوع حوادث ترافیکی در دبیرستان پسرانه دوره دوم حضرت مجتبی(ع)

نظر به اهمیت حوادث مختلف به ویژه حوادث ترافیکی در مشکلات جامعه و آمار بالای تلفات انسانی و خسارتهای مالی در کشور لزوم آموزش و اطلاع رسانی به دانش‌آموزان ضرورتی دو چندان دارد چرا که آگاهی بخصوص در سن جوانی می‌تواند در پیشگیری اینگونه حوادث موثر باشد. به همین دلیل با دعوت از یکی از کارشناسان حوزه دانشکده شهید صدوقی دکتر جانفدا از وی درخواست گردید در این ارتباط نکاتی را بیان نماید.
این جلسه با حضور کلیه دانش‌آموزان دبیرستان پسرانه دوره دوم حضرت مجتبی(ع)‌ در محل سالن سبز مجتمع آموزشی حضرت مجتبی(ع) برگزار گردید.
ابتدا دکتر جانفدا ضمن بیان آمارهای متعدد از تلفات جاده ا‌ی و داخل شهری لزوم توجه به این مهم را تاکید نمود و سه عامل انسانی، خودرو و جاده را از عوامل تاثیر گذار بر حوادث اعلام کرد.
وی گفت: این عوامل در مجموع سبب تلفات هفده هزار و مصدوم شدن قریب به سیصد هزار نفرگردیده که از این تعداد نزدیک به سی هزار نفر معلولیت دائمی شده‌اند. همچنین با پخش کلیپهای متعدد در حین بیانات خود از خطرات عدم رعایت قوانین، عدم استفاده از کلاه ایمنی و کمربند و سرعت غیرمجاز آگاهی لازم داده شد.
وی در ادامه با پخش فیلمهایی از حوادث واقعی برای رانندگان موتورسیکلت و سواری توجه دانش‌آموزان به خطرات ناشی از عدم رعایت مقررات را تذکر داد.
این برنامه با استقبال دانش‌آموزان انجام گرفت.
 
 
 
 
 
 
 

تعداد مشاهده (241)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "برگزاری جلسه ای با موضوع حوادث ترافیکی در دبیرستان پسرانه دوره دوم حضرت مجتبی(ع)"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

 
نقشه سایت